Řád akce

Řád akce je závazný pro všechny účastníky akce. Nechceme vás zbytečně buzerovat, ale je to naše pojistka proti případným potížistům. Zatím jsme nikdy neměli problém s porušováním řádu akce na žádném LARPu, tak doufáme, že tento nebude výjimkou.

1. Všichni se musí řídit zákony České republiky, jejími nařízeními a vyhláškami. Tím, že zde jsou uvedeny jen některé výňatky, není nikdo oproštěn od těch částí, které zde napsány nejsou. Při
porušení zákona (např. ničení cizího majetku, krádeže, úmyslné ublížení na zdraví atd.), zvláště pak při trestném činu hrozí viníkovi kromě vyloučení ze hry i vyšetřování policie.
2. Rozhodující slovo o činnostech má organizátor, resp. hlavní organizátor. Všichni musí uposlechnout jejich výzev. Neuposlechnutí výzev organizátora může vést k vyloučení z akce bez finanční náhrady.
3. Registrace a účast na akci je povolena pro hráče starší 18 let. Hráči starší 15 let se smí akce zůčastnit pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.
4. Stanování je možno na místech tomu určených. Les není místo určené ke stanování, dokonce ani ke spaní ve skřetišti či pod širákem.
5. Chovejte se na místě konání tak, abyste nikoho neohrozili, stejně jako nepoškodili cizí majetek
6. Nenechávejte psy a jiná zvířata, máte-li je s sebou, bez dozoru. V lese by měl pes být na vodítku. Každý je za svého psa zodpovědný. Navíc na hře bude dost hluku, zvažte tedy, zda je Vaše zvíře schopné vydržet několik hodin výstřelů z pušek.
8. Ohniště je možno zakládat pouze na místě k tomu organizátory vyhrazených. Chcete-li založit oheň jinde, získejte svolení organizátora. Spalovat je možno pouze dřevo k tomu vyhrazené či v lese volně ležící či spadlé, dřevěné uhlí, suché rostlinné materiály a papír.
9. Je zakázáno kouřit či manipulovat s otevřeným ohněm v lese. Organizátor má právo zabavit kuřivo, tomu, kdo kouří v lese. Při opakovaném přistižení může být kouřící ze hry vyloučen. (bez finanční náhrady)
10. V lese za kouření a rozdělávání otevřeného ohně, táboření, vjíždění a stání v lese s motorovým vozidlem, odhazování odpadků a poškozování stromů a keřů hrozí každému dle zákona pokuta.
11. Požár, nekontrolovatelně hořící, či se šířící oheň, je nutno OKAMŽITĚ ohlásit. Hašení je řízeno organizátory, jsou-li přítomni.
12. Dojde-li k vážnějšímu zranění, potřebujete-li ošetřit, či jste-li o to požádáni, sežeňte zdravotníka. Není-li zdravotník poblíž, kontaktujte nejbližšího organizátora, popřípadě člena bestiáře nebo herně důležitou osobu. Neherní zranění se hlásí voláním „doktor“ v akutním případě „rudá doktor“. Ve hře platí ban na slovo doktor, své léčitele oslovujte felčar či medik.
13. Je zakázáno požívat, či poskytovat nelegální drogy a psychotropní látky. Porušení může být trestáno vyloučením ze hry. (bez finanční náhrady)
14. Odpadky se odhazují do určených plastových pytlů. Odpad, prosíme, třiďte. Rozlišujte mezi plasty, sklem a suchým nemastným papírem. Zbytek je společný odpad. Pytle jsou označeny. Kdo bude opakovaně přistižen při odhazování odpadků či znečisťování místa konání, může být herně potrestán, či vyloučen ze hry. (bez náhrady)
15. Pitná voda je pro všechny a zdarma; není-li žádná voda k dispozici, kontaktujte prosím organizátora. Prosíme hráče, aby vodou neplýtvali.

Datum posledních novinek

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031