Strany, velení a organizace

Strany, velitelé, jednotky

Vévodství

Protilesi
Tradičně jednotky Vévodství nosí barvy svých jednotlivých knížectví. Tato tradice přetrvává i přes značnou míru prolnutí jednotlivých sil na bojišti, kdy v jedné armádě často najdeme spoustu barevných uniforem. Nejinak je tomu i v řadách expedičních sborů, které jsou složené především z domobrany a dále pak z několika jednotek elitních řadových pluků. Název domobrana je ovšem zavádějící. Pro expediční sbory byli vybráni muži se zálesáckými zkušenostmi, takže jsou to spíše trappeři, lovci a zálesáci. Inspiraci pro uniformy vévodství najdete v Inspiromatu vévodství.
Kapacita vévodství je 25 lidí

Guttland a Ugrian

guttlandGuttland vyslal jako své expediční síly jednotky příhraniční stráže a samozřejmě nedílnou součástí je domobrana. Přihraniční stráž jsou elitní jednotky kdysi vycvičené přímo na Vévodské univerzitě s dlouholetou bojovou praxí na hranicích Guttlandu. Jsou to muži zocelení bojem. Domobrana u Guttlandských jednotek na rozdíl od vévodství tvoří až druhou řadu. Jsou to povětšinou lesníci, dřevorubci, myslivci. Inspiraci pro uniformy Guttlandské říše najdete v Inspiromatu invazních sil.
Kapacita invazních sil je 25 lidí

Organizace armády

plukovník – Je nejvyšší důstojník v poli. Každý sbor expedičních sil vede 1 plukovník.

kapitán – přijímá rozkazy od plukovníka, účastní se válečných porad s plukovníkem a kapitány. Pohybuje se a bojuje dle svého uvážení. Může používat pistoli, pušku a maximálně 90 cm dlouhou jednoruční zbraň. Je nejvyšší „hráčská“ šarže. Na každou stranu připadá 1 kapitán.

rotmistr / seržant – je pravou rukou kapitána, předává rozkazy a stará se o jednotky v nepřítomnosti kapitána. Často si plukovník vybere seržanta, který je mu k ruce. Pohybuje se a bojuje dle svého uvážení. Může používat pistoli, pušku a maximálně 90 cm dlouhou jednoruční zbraň. Může být nahrazen hudebníkem. Na každou stranu připadají 2 seržanti. každý ze seržantů by pod sebou měl mít dvě jednotky a tudíž dva desátníky.

kaprál / desátník – je nejnižší velící hodností, udržuje jednotku pohromadě, hlásí potřeby jednotky rotmistrovi / seržantovi, rovná muže do řady. Tvoří základní bojovou jednotku o deseti lidech spolu s vojínem. Pohybuje se s jednotkou a bojuje v linii. Poboční zbraň tasí pouze na povel. Může používat pistoli, pušku a maximálně 60 cm dlouhou jednoruční zbraň. Na každou stranu připadají 4 desátníci.

vojín – pochoduje, střílí, umírá za vlast a to nejdůležitější, poslouchá svého velitele. Tvoří základní bojovou jednotku v linii o deseti lidech spolu s desátníkem. Poboční zbraň tasí pouze na povel. Může používat pistoli, pušku a maximálně 60 cm dlouhou jednoruční zbraň.

dělostřelci – Muži obsluhující dělo. Expediční sbory s sebou táhnou několik málo děl, ale jejich prostupnost terénem je mizivá. K obsluze děl proto neexistuje speciálně vycvičená jednotka, ale dělo je obsluhováno plukovníkem vybranými řadovými muži, kteří dostali speciální výcvik v používání této zbraně.

Na každou stranu budou náležet 2 až 3 dělostřelci, které určí na místě plukovník

Váš názor

Datum posledních novinek

Říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031