Základní pravidla

Bezpečnost při hře
Tady jsou základní pravidla pro hru. Zde se dočtete požadavky na zbraně a munici, soubojový systém, požadavky na kostým. Prosíme všechny, aby si tuto část přečetli před registrací na akci. Jde hlavně o vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních.

Jde jen o to být k sobě i k ostatním ohleduplný. Pokud by se měl souboj odehrát na, byť jen teoreticky, nebezpečném místě, bude přerušen a pokračovat se bude na bezpečnějším místě. Nechte se unést hrou, ale jen v dobrém slova smyslu. Dejte do toho emoce, ale myslete na to, jak vám bude, pokud někomu ublížíte. Stejně tak si dávejte pozor i na sebe. Se zlomenou nohou se blbě hraje. Nechceme vás tu strašit, jen chceme, aby vše vyústilo v nádherný a ničím nepokažený zážitek a to chcete také, ne?

Soubojový systém a Šatrh

Letos jsme se rozhodli změnit soubojový systém a adaptovat systém jednotek (Tímto děkujeme org týmu Rošády). Vojáci jednotlivých stran budou rozděleni do jednotek o přibližném počtu 5 lidí. Jednotce velí desátník, který je zodpovědný za její manévry a včasné stažení z boje. Platí jedno jednoduché pravidlo: Pokud dostanu zásah kamkoliv, jsem vyřazen z boje a podle svých možností se odbelhám, odplazím, umřu na místě (pokud nebude mokro) kousek od probíhajícího boje. Pokud je vyřazena polovina (typicky 3 z 5) členů jednotky, jednotka se stahuje z boje a odchází se oživit na určené místo. Za kontrolu stavu jednotky a jejího případného stažení z boje je zodpovědný desátník a to i po případné své smrti. Jednotka se pohybuje jako celek za všech okolností. Tímto chceme zabránit obíhajícím „predátorům“. Obíhající jednotky si nepřítel spíše všimne, než jednotlivce.
Toto opatření má i praktickou stránku věci: Letos se bude bojovat na místech, kde se jednotlivec může krýt velice dobře a dostat ho odtamtud je velice těžké. Nikoliv však už polovinu jednotky.

Oživování bude probíhat po celých jednotkách, typicky u vlajky dané strany nebo podle pravidel daného střetu (Vždy bude vědět stranový org).

Zbraně

Kontaktní zbraně
Letos jsme se rozhodli zbraně omezit pouze na maximální délku 60cm a nepustíme do hry delší zbraň a to ani pro důstojníky.
Navíc budou kontaktní zbraně potřeba jen na určité střety. Chceme letos víc střílet.
Zbraně budou dobře obalené, jinak je prostě používat nebudete. Chceme si zahrát, vyblbnout se a ne si ublížit. Rčení „Já s tim umim“ vám moc nepomůže. Můžete být dobří šermíři, ale nikdy nemůžete vědět, jak se vám pohne soupeř nešermíř. Zbraň, která neprošla schvalováním, nesmí být vpuštěna do hry. To samé platí pro palné zbraně.
Každý je zodpovědný za svou zbraň a při schvalování proběhne i prohlídka zbraní. Organizátoři si vyhrazují právo nevpustit jakoukoliv zbraň do hry. Organizátoři mají právo z bojiště vykázat kohokoliv s neschválenou zbraní.

Muškety

Muškety jsou základní zbraní pěchoty. Bez ní se v této bitvě prostě neobejdete.
Muškety zapůjčené účastníkům organizátory jsou způsobilé k použití v bitvě. Je samozřejmě možnost si přivést i vlastní zbraň, ale tato bude podrobena procesu schvalování zbraní a stejně jako u kontaktních zbraní si organizátoři vyhrazují právo jakoukoliv zbraň nevpustit do hry. Vnitřní průměr hlavně nesmí být menší než 4,5 cm. Komora ruční zbraně (pušky) nesmí být větší než 7,5 cm. Pro střelbu na krátkou vzdálenost nepoužívejte nabijáky, munici zastrkávejte do hlavně pouze na 2 prsty.
Střelba je povolena na minimální vzdálenost 2m
Střelba je bezpečná při dodržení instrukcí.
Pojistka zbraně musí být vždy zajištěná, dokud nedojde k samotnému boji!
Nikdy nemějte pojistku odjištěnu s otevřenou komorou!
Nestřílíme s otevřenou komorou!
Deodorant slouží pouze ke střelbě a případně k jeho původnímu účelu. Na nic jiného!

Kostým

Během hry má každý hráč povinnost nosit kostým, který si přiveze. Kostým doporučujeme ladit dobově mezi roky 1600-1890 n. l. Kostým by neměl obsahovat viditelné moderní prvky – trička, bundy, mikiny, džíny. Kostým by měl odpovídat vaší straně. V této rubrice naleznete inspiraci na kostýmy jednotlivých stran.
Povinná součást kostýmu: pokrývka hlavy (klobouk, čapka), záložní zbraň, savý hadřík na vytírání komory (cca 10×10 cm), brašna na munici.

Munice

Letos se bude munice opět fasovat hromadně. Pokud si chcete přivézt svoji munici, můžete ale bude podrobena zkouškám z org zbraní a příliš těžká munice nebude vpuštěna do hry (bude vám vydána org munice).

Váš názor

Datum posledních novinek

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031