Základní pravidla

Bezpečnost při hře
Tady jsou základní pravidla pro hru. Zde se dočtete požadavky na zbraně a munici, soubojový systém, požadavky na kostým. Prosíme všechny, aby si tuto část přečetli před registrací na akci. Jde hlavně o vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních.

Jde jen o to být k sobě i k ostatním ohleduplný. Pokud by se měl souboj odehrát na, byť jen teoreticky, nebezpečném místě, bude přerušen a pokračovat se bude na bezpečnějším místě. Nechte se unést hrou, ale jen v dobrém slova smyslu. Dejte do toho emoce, ale myslete na to, jak vám bude, pokud někomu ublížíte. Stejně tak si dávejte pozor i na sebe. Se zlomenou nohou se blbě hraje. Nechceme vás tu strašit, jen chceme, aby vše vyústilo v nádherný a ničím nepokažený zážitek a to chcete také, ne?

Soubojový systém Šatrh

Základ
Systém je založen na role-play neboli zahrání zranění. Zranění tedy co nejlépe předvedete. Jde o navození atmosféry, jak pro vás, tak pro ostatní účastníky akce. Pokud vás zásah pouze škrábne, nic moc se vám nestane, pokud to není zásah z děla, ten už nerozchodíte. Hlava a rozkrok jsou zakázaná zásahová zóna pro střelbu a výslovně nezásahová pro kontaktní zbraně. Po zásahu do hlavy se vždy řeší stav zasaženého a nikoliv to zda je herně „mrtev“. Jede s námi zdravotnice, takže můžete přijít za ní. Zakazuje se boj na okrajích skal. Snad jste rozumní dostatečně a přesunete se kousek dál. Zakázané je zbraněmi bodat. Zbroje mají vliv pouze na kontaktní zbraně, všechny palné je probíjejí. Jsem-li mrtvý, zahraju svoji smrt. Nebojte se uznávat zásahy, přijeli jsme si užít hru a nikoliv za každou cenu vyhrát. Zabojujete si dost a dost.

Smrt, zranění a oživování

Zranění a smrt
Zranění dělíme na lehká a těžká.
Lehké je zásah do končetiny. Takové zranění znamená, že končetinu nemohu efektivně používat. Nechceme žádnou paralympiádu, takže pokud dostanete lehké zranění, jediné, co vás zajímá je, jak se dostanete pryč z bitvy a jak přežít. Pokud máte zasaženou ruku, jde to poměrně snadno. Prostě se odbelháte zpátky k důstojníkovi, který zajišťuje distribuci posil (oživování) nebo k felčarovi, který vás dá do kupy. Pokud máte zasaženou nohu budete se také belhat zpátky, případně vás kamarád musí podepřít.
Druhý zásah do končetiny vás v podstatě vyřazuje, získáváte tak těžké zranění. Zpátky do zázemí vám už někdo musí pomoci.
Těžké je zásah do trupu. V takovém případě padáte na zem kde jste. Sami se nikam nedokážete plížit. Můžete křičet o pomoc, plivat krev. Pokud vás v tomto stavu nikdo nepřijde vyzvednout tak do 5 minut umíráte a vracíte se k důstojníkovi pro další instrukce. Pokud vás však váš kamarád přijde vyzvednout, můžete se s jeho pomocí dobelhat k felčarovi nebo důstojníkovi. V takovémto případě se agonie prodlužuje na 30 minut, takže kamarád má dost času se s vámi dostat k pomoci.
Druhý zásah do trupu znamená smrt. V takovém případě zahraju smrt a odebírám se k důstojníkovi pro oživení.

Oživování.
Oživují (jsou nahrazeni posilami) se pouze mrtví a to pouze u velícího důstojníka, který má na starosti posily. Nutno podotknout, že se vyplatí své kamarády raněné v boji tahat zpátky do zázemí. Vyléčení lehkého zranění je několikanásobně lepší než nutnost čerpat posily. Stejně tak vyléčení těžkého zranění je pořád lepší než volat další posily. Mějte toto na paměti a nenechávejte své kamarády ležet na bitevním poli. Taky by se vám mohlo stát, že posily prostě už nepřijdou.
Léčí se u velícího důstojníka tím pověřeného, nebo u felčara pokud je zrovna ve hře.

Zbraně

Kontaktní zbraně

Budou dobře obalené, jinak je prostě používat nebudete. Chceme si zahrát, vyblbnout se a ne si ublížit. Rčení „Já s tim umim“ vám moc nepomůže. Můžete být dobří šermíři, ale nikdy nemůžete vědět, jak se vám pohne soupeř nešermíř. Zbraň, která neprošla schvalováním, nesmí být vpuštěna do hry. To samé platí pro palné zbraně.
Každý je zodpovědný za svou zbraň a při schvalování proběhne i prohlídka zbraní. Organizátoři si vyhrazují právo nevpustit jakoukoliv zbraň do hry. Organizátoři mají právo z bojiště vykázat kohokoliv s neschválenou zbraní. Mužstvo má povolené krátké zbraně do 60cm (tesáky, sekery, bijáky, lopaty), důstojníci od hodnosti kapitána potom mohou mít zbraně 90 cm (šavle, palaše). Větší kontaktní zbraně nejsou povoleny

Muškety

Muškety jsou základní zbraní pěchoty. Bez ní se v této bitvě prostě neobejdete.
Muškety zapůjčené účastníkům organizátory jsou způsobilé k použití v bitvě. Je samozřejmě možnost si přivést i vlastní zbraň, ale tato bude podrobena procesu schvalování zbraní a stejně jako u kontaktních zbraní si organizátoři vyhrazují právo jakoukoliv zbraň nevpustit do hry. Vnitřní průměr hlavně nesmí být menší než 4,5 cm. Komora ruční zbraně (pušky) nesmí být větší než 7,5 cm.
Střelba je bezpečná při dodržení instrukcí.
Pojistka zbraně musí být vždy zajištěná, dokud nedojde k samotnému boji!
Nikdy nemějte pojistku odjištěnu s otevřenou komorou!
Nestřílíme s otevřenou komorou!
Deodorant slouží pouze ke střelbě a případně k jeho původnímu účelu. Na nic jiného!

Kostým

Během hry má každý hráč povinnost nosit kostým, který si přiveze. Kostým doporučujeme ladit dobově mezi roky 1600-1890 n. l. Kostým by neměl obsahovat viditelné moderní prvky – trička, bundy, mikiny, džíny. Kostým by měl odpovídat vaší straně. V této rubrice naleznete inspiraci na kostýmy jednotlivých stran.
Povinná součást kostýmu: pokrývka hlavy (klobouk, čapka), záložní zbraň, savý hadřík na vytírání komory (cca 10×10 cm), brašna na munici.

Munice

Na Dědictví míru 3 poprvé nebude munice fasovaná. Proto si podle návodu zde vyrobte svoji. Doporučujeme si přivézt alespoň 20 kusů munice. Munice projde schválením organizátorů. Munice nesmí mít tvrdé pevné jádro a její průměr musí být minimálně 5cm. Zároveň počítejte s tím, že se munice sdílí mezi hráči a kdokoliv tak může vaši munici používat. K tomuto opatření jsme došli kvůli tomu, že mušketová munice se na rozdíl od šípů dá jen těžko zničit a nehrozí tedy, že by po vás někdo střílel zlomeným dříkem. Boj na muškety je zároveň dynamičtější a proto je neustálý koloběh munice žádoucí, aby se bitva nemusela přerušovat kvůli sbírání munice. Zároveň s tím letos rušíme pravidlo, že munici sbírají jen mrtví. Munici můžete sbírat jako živí, ale musíte počítat s tím, že vás kdokoliv může zastřelit. Také bychom značně neradi viděli mrtvoly, které jdou sbírat munici s rukou na hlavě za nepřátelskou linii. Munici sbírejte ve svém okolí, na své straně. Ona k vám další přiletí velice rychle.

Váš názor

Datum posledních novinek

Říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031