Obecné info – Tanec se smrtí

Slovo úvodem – Tanec se smrtí

Letošní ročník nebude klasická bitva, na kterou jsme zvyklí. Letos chceme klást větší důraz na role play a zážitek z akce jako takové. Ve hře budou proto dva tábory. 1. pro invazní síly Guttlandu a Ugrianu a 2. pro Vévodství. Hra (detaily viz harmonogram) bude proto začínat v pátek, někdy kolem poledne a poběží až do sobotního večera bez přerušení. Nebojte se, o společné posezení u ohně rozhodně nepřijdete. Na sobotní večer/noc je plánovaná společná afterparty, abyste si mohli popovídat i s kamarády z „druhé“ strany. A společně si probrat kdo koho zabil a proč.
Continue reading Obecné info – Tanec se smrtí

Vedení linové bitvy

Aby těch pravidel nebylo málo, zde je popsán mechanizmus liniové bitvy. Nebojte se, že je toho moc. Až se do hry vžijete už vám to tak složité nepřijde. Vše z těchto pravidel navíc bude ještě vysvětleno a názorně ukázáno během „výcvikové“ části hry.

Continue reading Vedení linové bitvy

Základní pravidla

Bezpečnost při hře
Tady jsou základní pravidla pro hru. Zde se dočtete požadavky na zbraně a munici, soubojový systém, požadavky na kostým. Prosíme všechny, aby si tuto část přečetli před registrací na akci. Jde hlavně o vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních.
Continue reading Základní pravidla

Výtažek z pravidel

Předmluva

Tento dokument slouží jen jako výtah z pravidel, hráč by si měl přečíst jejich kompletní znění. To, co je zde, by si měl zaručeně pamatovat.
Tato pravidla nejsou zcela směrodatná, v případě kolize s kompletními pravidly mají kompletní pravidla přednost.
Continue reading Výtažek z pravidel

Strany, velení a organizace

Strany, velitelé, jednotky

Vévodství

Protilesi
Tradičně jednotky Vévodství nosí barvy svých jednotlivých knížectví. Tato tradice přetrvává i přes značnou míru prolnutí jednotlivých sil na bojišti, kdy v jedné armádě často najdeme spoustu barevných uniforem. Nejinak je tomu i v řadách expedičních sborů, které jsou složené především z domobrany a dále pak z několika jednotek elitních řadových pluků. Název domobrana je ovšem zavádějící. Pro expediční sbory byli vybráni muži se zálesáckými zkušenostmi, takže jsou to spíše trappeři, lovci a zálesáci. Inspiraci pro uniformy vévodství najdete v Inspiromatu vévodství.
Kapacita vévodství je 25 lidí

Guttland a Ugrian

guttlandGuttland vyslal jako své expediční síly jednotky příhraniční stráže a samozřejmě nedílnou součástí je domobrana. Přihraniční stráž jsou elitní jednotky kdysi vycvičené přímo na Vévodské univerzitě s dlouholetou bojovou praxí na hranicích Guttlandu. Jsou to muži zocelení bojem. Domobrana u Guttlandských jednotek na rozdíl od vévodství tvoří až druhou řadu. Jsou to povětšinou lesníci, dřevorubci, myslivci. Inspiraci pro uniformy Guttlandské říše najdete v Inspiromatu invazních sil.
Kapacita invazních sil je 25 lidí

Organizace armády

plukovník – Je nejvyšší důstojník v poli. Každý sbor expedičních sil vede 1 plukovník.

kapitán – přijímá rozkazy od plukovníka, účastní se válečných porad s plukovníkem a kapitány. Pohybuje se a bojuje dle svého uvážení. Může používat pistoli, pušku a maximálně 90 cm dlouhou jednoruční zbraň. Je nejvyšší „hráčská“ šarže. Na každou stranu připadá 1 kapitán.

rotmistr / seržant – je pravou rukou kapitána, předává rozkazy a stará se o jednotky v nepřítomnosti kapitána. Často si plukovník vybere seržanta, který je mu k ruce. Pohybuje se a bojuje dle svého uvážení. Může používat pistoli, pušku a maximálně 90 cm dlouhou jednoruční zbraň. Může být nahrazen hudebníkem. Na každou stranu připadají 2 seržanti. každý ze seržantů by pod sebou měl mít dvě jednotky a tudíž dva desátníky.

kaprál / desátník – je nejnižší velící hodností, udržuje jednotku pohromadě, hlásí potřeby jednotky rotmistrovi / seržantovi, rovná muže do řady. Tvoří základní bojovou jednotku o deseti lidech spolu s vojínem. Pohybuje se s jednotkou a bojuje v linii. Poboční zbraň tasí pouze na povel. Může používat pistoli, pušku a maximálně 60 cm dlouhou jednoruční zbraň. Na každou stranu připadají 4 desátníci.

vojín – pochoduje, střílí, umírá za vlast a to nejdůležitější, poslouchá svého velitele. Tvoří základní bojovou jednotku v linii o deseti lidech spolu s desátníkem. Poboční zbraň tasí pouze na povel. Může používat pistoli, pušku a maximálně 60 cm dlouhou jednoruční zbraň.

dělostřelci – Muži obsluhující dělo. Expediční sbory s sebou táhnou několik málo děl, ale jejich prostupnost terénem je mizivá. K obsluze děl proto neexistuje speciálně vycvičená jednotka, ale dělo je obsluhováno plukovníkem vybranými řadovými muži, kteří dostali speciální výcvik v používání této zbraně.

Na každou stranu budou náležet 2 až 3 dělostřelci, které určí na místě plukovník

Historie Vévodství

Časová osa historie Vévodství

Historie Vévodství od založení do současnosti.
Continue reading Historie Vévodství

Herní mapa

2202651546_622b296d81_o kopieZákladní mapa Vévodství.

Continue reading Herní mapa

Datum posledních novinek

Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31