Obecné info – Zbabělost s sláva

Slovo úvodem -  DM 5 Zbabělost a sláva

Continue reading Obecné info – Zbabělost s sláva

Základní pravidla

Bezpečnost při hře
Tady jsou základní pravidla pro hru. Zde se dočtete požadavky na zbraně a munici, soubojový systém, požadavky na kostým. Prosíme všechny, aby si tuto část přečetli před registrací na akci. Jde hlavně o vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních.
Continue reading Základní pravidla

Strany, velení a organizace

Strany, velitelé, jednotky

Vévodství

Protilesi
Tradičně jednotky Vévodství nosí barvy svých jednotlivých knížectví. Tato tradice přetrvává i přes značnou míru prolnutí jednotlivých sil na bojišti, kdy v jedné armádě často najdeme spoustu barevných uniforem. A tak není divu, že i úkolu obsazení pevnosti se účastní i několik regimentů z různých částí Vévodství. Inspiraci pro uniformy vévodství najdete v Inspiromatu vévodství.
Kapacita vévodství je 25 lidí

Guttland a Ugrian

guttlandGuttland a Ugrian mají tradičně ve svých řadách spoustu různých typů vojska. A tak není divu, že i na tento úkol se vydalo několik regimentů těžké pěchoty, mušketýrů ale i Ugrianských kozáků. Inspiraci pro uniformy Guttlandské říše najdete v Inspiromatu invazních sil.
Kapacita invazních sil je 25 lidí

Dezertéři

dezertéři Dezertéři jsou zběhové z obou stran armád. Je to pestrá směska všech možných druhů lidí. Zbabělci, kteří utekli z boje. Vojáci, kteří jsou trestáni, nechtějí bojovat nebo toho zkrátka mají už dost. Ale i obyčejní lidé, řemeslníci, sedláci zverbovaní do armády. Lidé, kteří už mají pokrk táhnoucí se války. Svůj nový domov hledali ve starém hradišti, ale to se brzy má změnit, jelikož si jejich přítomnosti všimly i obě znepřátelené strany. Inspiraci pro oblečení najdete v Inspiromatu dezertérů
Kapacita dezertérů je 15 lidí

Organizace armády

Letos jsme se rozhodli trochu pozměnit strukturu velení a jednotek.

  • Nejvyšší šarží v poli je nehráčská hodnost Kapitán. Velí celé armádě a je to zároveň stranový organizátor. Kapitán má poslední slovo i kdyby jeho rozkaz nedával smysl.
  • Nejvyšší hráčskou šarží je Poručík Jeho úkolem je postarat se o to, aby se plnily rozkazy vydané kapitánem. Může se po bojišti pohybovat podle svého a může být ozbrojen pistolí nebo i mušketou. Oživuje se podle určení kapitána pro daný střet.
  • Poručík si dále z mužstva vybere 2 seržanty. Seržanti jsou určení k tomu, aby koordinovali pohyb jednotek, řadili je a pomáhali poručíkovi s plněním rozkazů. Seržanti se pohybují již s jednotkami, ale je jedno s kterými a nepočítají se do jejich stavu. Oživují se dohromady s jednotkou.
  • Vojáci jsou organizovaní do jednotek po 5 lidech. Každé jednotce velí 1 desátník. Úkolem desátníka je udržet jednotku pohromadě, aby se mu netoulala po bojišti. Letos bude fungovat systém jednotek. Pokud z jednotky padnou 3 lidé, jednotka je rozprášena a jde se jako celek oživit. Je úkolem desátníka (i po smrti) ohlídat čas, kdy je nutné stáhnout celou jednotku na oživení. Mrtví z jednotky podle možností zůstávají ležet na zemi (pokud není mokro) nebo odcházejí, jsou tažení, klopýtají stranou a tam čekají na zbytek své jednotky.
  • (Tímto děkujeme org týmu Rošády za řešení dlouholetého problémů obíhačů a kydličů do zad).
  • dělostřelci – Jsou muži speciálně proškolení v používání děl. Nikdo jiný by dělo používat neměl. Dlouhodobě víme, že je u děl potřeba dbát zvýšené opatrnosti, co se týče správného postupu nabíjení.
  • Na každou stranu budou náležet 2 až 3 dělostřelci, které určí na místě poručík
  • Dezertéři nectí vojenskou hierarchii ale přesto mají svého vůdce a je mezi nimi domluva vůdce poslouchat v otázkách bojových operací.

Historie Vévodství

Časová osa historie Vévodství

Historie Vévodství od založení do současnosti.
Continue reading Historie Vévodství

Datum posledních novinek

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031