Obecné info – Obležení

Slovo úvodem -  DM 4 Obležení

Continue reading Obecné info – Obležení

Vedení linové bitvy

Aby těch pravidel nebylo málo, zde je popsán mechanizmus liniové bitvy. Nebojte se, že je toho moc. Až se do hry vžijete už vám to tak složité nepřijde. Vše z těchto pravidel navíc bude ještě vysvětleno a názorně ukázáno během „výcvikové“ části hry.

Continue reading Vedení linové bitvy

Základní pravidla

Bezpečnost při hře
Tady jsou základní pravidla pro hru. Zde se dočtete požadavky na zbraně a munici, soubojový systém, požadavky na kostým. Prosíme všechny, aby si tuto část přečetli před registrací na akci. Jde hlavně o vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních.
Continue reading Základní pravidla

Výtažek z pravidel

Předmluva

Tento dokument slouží jen jako výtah z pravidel, hráč by si měl přečíst jejich kompletní znění. To, co je zde, by si měl zaručeně pamatovat.
Tato pravidla nejsou zcela směrodatná, v případě kolize s kompletními pravidly mají kompletní pravidla přednost.
Continue reading Výtažek z pravidel

Strany, velení a organizace

Strany, velitelé, jednotky

Vévodství

Protilesi
Tradičně jednotky Vévodství nosí barvy svých jednotlivých knížectví. Tato tradice přetrvává i přes značnou míru prolnutí jednotlivých sil na bojišti, kdy v jedné armádě často najdeme spoustu barevných uniforem. Nejinak je tomu i v řadách expedičních sborů, které jsou složené především z domobrany a dále pak z několika jednotek elitních řadových pluků. Název domobrana je ovšem zavádějící. Pro expediční sbory byli vybráni muži se zálesáckými zkušenostmi, takže jsou to spíše trappeři, lovci a zálesáci. Inspiraci pro uniformy vévodství najdete v Inspiromatu vévodství.
Kapacita vévodství je 25 lidí

Guttland a Ugrian

guttlandGuttland vyslal jako své expediční síly jednotky příhraniční stráže a samozřejmě nedílnou součástí je domobrana. Přihraniční stráž jsou elitní jednotky kdysi vycvičené přímo na Vévodské univerzitě s dlouholetou bojovou praxí na hranicích Guttlandu. Jsou to muži zocelení bojem. Domobrana u Guttlandských jednotek na rozdíl od vévodství tvoří až druhou řadu. Jsou to povětšinou lesníci, dřevorubci, myslivci. Inspiraci pro uniformy Guttlandské říše najdete v Inspiromatu invazních sil.
Kapacita invazních sil je 25 lidí

Organizace armády

plukovník – Je nejvyšší důstojník v poli. Každý sbor expedičních sil vede 1 plukovník.

kapitán – přijímá rozkazy od plukovníka, účastní se válečných porad s plukovníkem a kapitány. Pohybuje se a bojuje dle svého uvážení. Může používat pistoli, pušku a maximálně 90 cm dlouhou jednoruční zbraň. Je nejvyšší „hráčská“ šarže. Na každou stranu připadá 1 kapitán.

rotmistr / seržant – je pravou rukou kapitána, předává rozkazy a stará se o jednotky v nepřítomnosti kapitána. Často si plukovník vybere seržanta, který je mu k ruce. Pohybuje se a bojuje dle svého uvážení. Může používat pistoli, pušku a maximálně 90 cm dlouhou jednoruční zbraň. Může být nahrazen hudebníkem. Na každou stranu připadají 2 seržanti. každý ze seržantů by pod sebou měl mít dvě jednotky a tudíž dva desátníky.

kaprál / desátník – je nejnižší velící hodností, udržuje jednotku pohromadě, hlásí potřeby jednotky rotmistrovi / seržantovi, rovná muže do řady. Tvoří základní bojovou jednotku o deseti lidech spolu s vojínem. Pohybuje se s jednotkou a bojuje v linii. Poboční zbraň tasí pouze na povel. Může používat pistoli, pušku a maximálně 60 cm dlouhou jednoruční zbraň. Na každou stranu připadají 4 desátníci.

vojín – pochoduje, střílí, umírá za vlast a to nejdůležitější, poslouchá svého velitele. Tvoří základní bojovou jednotku v linii o deseti lidech spolu s desátníkem. Poboční zbraň tasí pouze na povel. Může používat pistoli, pušku a maximálně 60 cm dlouhou jednoruční zbraň.

dělostřelci – Muži obsluhující dělo. Expediční sbory s sebou táhnou několik málo děl, ale jejich prostupnost terénem je mizivá. K obsluze děl proto neexistuje speciálně vycvičená jednotka, ale dělo je obsluhováno plukovníkem vybranými řadovými muži, kteří dostali speciální výcvik v používání této zbraně.

Na každou stranu budou náležet 2 až 3 dělostřelci, které určí na místě plukovník

Historie Vévodství

Časová osa historie Vévodství

Historie Vévodství od založení do současnosti.
Continue reading Historie Vévodství

Datum posledních novinek

Říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031